Citroën C5 1,8i, 16V, 85kW, M5, 5d.

Publikované: 7. marca 2015 Autor: Kategórie: C5, Citroën

Detaily o vozidle

Rok výroby:2003

Palivo:Benzín

Karoséria:Hatchback

Prevodovka:Manuálna (5 st.)

Stav tachometru:178 000 km

Nájazd s vozidlom:70 000 km

Spotreba:8,5 l/100 km

Interiér a exteriér

Prevažne textilný interiér, na ktorom už po dvanásťročnej mestskej prevádzke vidno značné známky používania, odlepujúce sa „tapacíri“ a pod., ale pritom stále pohodlný, neskutočne priestranný, s pevnými a nevysedenými sedadlami. Palubovka je z kvalitných materiálov. Treba si dať pozor na funkčnosť automatickej dvojzónovej klimatizácie, častý výskyt problémov s riadiacou jednotkou, ale pre každého lepšieho elektrikára to nieje problém opraviť. Exteriéru sa nedá nič vytknúť, kvalitné plechy a čo sa týka dizajnu je to len vec vkusu, francúzske línie sa nemusia každému pozdávať.

 

Motor a prevodové ústrojenstvo

Ide o robustnejšie auto, preto sa táto motorizácia správa v nižších otáčkach lenivo, taktiež spotreba v meste sa pohybuje okolo 9-10l/100km, ale motoricky je auto stále v poriadku, je spoľahlivé, servis navštevuje iba sporadicky, aj to len pre výmenu oleja alebo už spomínaný problém s klimatizáciou. Prevodovka bez údržby, dá sa jej vytknúť iba vytáčanie motora pri diaľničnej rýchlosti.

 

Podvozok, brzdy a riadenie

Za 8 rokov sa na vozidle neobjavili žiadne závady podvozku Hydroactive III, žiadne netesnosti a pod., po zodvihnutí nemá problém ani s lesnou cestou, na bežných cestách je veľmi pohodlný. Brzdy maximálne postačujú, nikdy neboli za potreby žiadne opravy brzdného systému, iba samozrejme výmeny obloženia a kotúčov. Riadeniu nieje čo vytknúť, objavila sa iba mierna vôľa v nejakom homokinetickom kĺbe.

 

Poruchy a skúsenosti

Asi 3x sa zopakovala porucha riadiacej jednotky klimatizácie – je nedostatočne chladená, už 2x vymenené tlačidlo ovládania palubného počítača, na niektorých miestach sa odlepuje čalúnenie, únik kvapaliny zo servočerpadla, prasknutý remeň – zrejme nekvalitný náhradný diel, štrajkujúce zámky zadných dverí.

 

neskutočne priestranný interiér

spoľahlivosť

hydraulický podvozok

dobré ceny náhradných dielov

opotrebovaný interiér

 

 

Hodnotenie

Spoľahlivosť
Jazdné vlastnosti
Spotreba a prevádzkové náklady
Servis a ND (cena, dostupnosť)
Celková spokojnosť s vozidlom

 

Galéria

 

Pridajte Váš komentár