Nissan Micra 1,0i (48 kW)

Publikované: 15. mája 2014 Autor: Kategórie: Micra, Nissan

Detaily o vozidle

Rok výroby:2004

Palivo:Benzín

Karoséria:Hatchback

Prevodovka:Manuálna (5 st.)

Stav tachometru:45 000 km

Nájazd s vozidlom:6 000 km

Spotreba:6 l/100 km

Interiér a exteriér

Auto bolo kupené v auguste 2012 po prvom majiteľovi, veľmi zachovalé v cene 4 500 eur.

Farba modrá metalíza svetlá. Zovňajšok vozidla aj po rokoch zaujme – typické sú najmä svetlá, ktoré dodávajú autu šmrnc. 5 dverové auto s menším kufrom, avšak do mesta ideálne auto. Interiér je smotanový a tak je náchylnejší na špinenie, povrch volantu a bokoch dverí mierne zošúchaný. Ovládanie klimatizácie manuálne, ale rýchlo som si zvykla a aj v horúcom lete sa interiér vozidla rýchlo vychladí.

Predné okná na elektriku, zadné manuálne.Vpredu je to s priestorom celkom dobré, vyššie osoby majú vzadu problém zmestiť sa, je tam pomerne málo priestoru na nohy. Na šírku je tam miesta len pre dvoch dospelých. Chýba viac odkladacích miest, zišla by sa aj opierka na ruky vpredu, sedačky sú pohodlné, avšak opierka o hlavu nepohodlná, na dlhé diaľky nepraktické. 

 

Motor a prevodové ústrojenstvo

Najvyšší výkon motora: 48,00 kW, najvyššia rýchlosť 154 km/h, reálne však vytiahne tak 120/km potom sa už len veľmi neochotne vlečie a rýchlosť stúpa iba pomaly.

 

Prevodovka je 5 stupňová manuálna, ľahko a dobre sa radí. 

 

Podvozok, brzdy a riadenie

Podvozok je o niečo nižší ako by som chcela, problém je pri vyparkovávaní z kopca a občas aj s obrubníkom, brzdový systém je pocitovo veľmi účinný, riadenie ide ľahko a umožňuje mi zaparkovať a vytočiť sa skoro všade. Pri bežnom jazdení po meste celkom stabilné auto, mrštné, ochotne reaguje na zatočenie volantom, avšak v ostrej zákrute pri vysokej rýchlosti je ovládateľnosť horšia.

 

Poruchy a skúsenosti

Za dva roky užívania nezistená žiadna závada, menila som len baterku a brzdové platničky. Trocha sú zažltnuté predné svetlá, ale na jazdu po meste a občas mimo to postačuje. Leto či zima, nikdy nebol problém so štartovaním.

 

Vďaka veľkosti kdekoľvek zaparkujem

Ideálne do mesta

Spoľahlivé

Malý kufor

Menej pohodlné na dlhšie trasy

Slabšia stabilita vo vyšších rýchlostiach

Slabší výkon nad 120 km/h kde akceleruje veľmi slabo

 

Hodnotenie

Spoľahlivosť
Jazdné vlastnosti
Spotreba a prevádzkové náklady
Servis a ND (cena, dostupnosť)
Celková spokojnosť s vozidlom

 

Galéria

 

1 komentár

  1. zolky 18. mája 2014 22:36
    Odpovedať

    Auto naozaj ideálne do mesta a často ľutujem, že nemám také malé aj ja. Zlatunké to je a 48kW na litrový motor je dosť slušný výkon. Páči sa mi aj tá modrá 🙂 Nech slúži.


Pridajte Váš komentár