Seat Leon (1P1)

Publikované: 20. októbra 2016 Autor: Kategórie:

Detaily o vozidle

Rok výroby:2005

Palivo:Diesel

Karoséria:MPV

Prevodovka:Manuálna (5 st.)

Stav tachometru:209 000 km

Nájazd s vozidlom:115 000 km

Spotreba:5,4 l/100 km

Interiér a exteriér

Môžem povedať, že to je dobré a rýchle aspoň to moje. Že vraj je chipnute. Na to že má 209 000 km tak ma po motorickej aj karosárskej stránke ešte veľa vecí pôvodných, aj keď som s ním zažil menšiu autonehodu.

Motor funguje dobre aj keď zlostí rozladený predvstrek. Za tú dobu čo ho mám tak poruchu nemalo žiadnu. Menili sa len také diely ktoré sa opotrebuvaju bežne ako brzdy, predne menil na 102000 km. S kvalitou značky kotúčov Starline a dosiek Bendix som spokojný, za 107000 si toho so mnou užili dosť, na kotucoch to nieje ani poznať a dosky majú okolo 40%.

Čo sa týka prednej nápravy tak okrem hlavných silentblokov ktoré som menil na nejakých 197000 je pôvodné všetko. Ešte aj ložiská a to som jazdil na 18 palcovych diskoch teraz má 17 palcove. Tlmičom už pomaly končí životnosť.

Čo sa týka zadnej nápravy, tak ťa sa menila komplet celá za jazdenu vo veľmi dobrom stave. Po menšej nehode ktorú som mal sa už nedala nastavit geometria kvôli zahnitym excentrom v silentblokoch. Zadné dosky som menil už dvakrát. Pôvodne dosky šli von na 102000 tie druhé na nejakých 180000 boli dosť zodraté za 2 roky čo boli na aute takže značku Kamoka neodporúčam nasledovala výmena kotúčov a dosiek značky Starline osvedčilo sa mi to pri predných kotucoch.

Spojka je ešte pôvodná asi som dobrý šofér, kamoši už na tie kilometre mali vo svojich golfoch dávno druhu. Čudujem sa tak isto, zhaviacim sviečkam tie som ešte nemenil odkedy ho mám. Nastartocalo vždy aj keď som si myslel, že to baterka vzdá tak nakoniec chytil. Musím uznat, že to bola fakt dobrá voľba. Odporúčam.

 

Motor a prevodové ústrojenstvo

 

Podvozok, brzdy a riadenie

 

Poruchy a skúsenosti

 

Dobrá spotreba

Perfektné brzdy od výroby aj náhrady

Riadenie a stabilita tak isto na výbornú

Základné audio postačuje

Chýba tempomat vo vybave

Auto si pýta 6 stupeň škoda, že k tej motorizácií nemontovali

Chýba mp3

 

Hodnotenie

Spoľahlivosť
Jazdné vlastnosti
Spotreba a prevádzkové náklady
Servis a ND (cena, dostupnosť)
Celková spokojnosť s vozidlom

Pridajte Váš komentár